Këshilli i Bashkësisë Islame në Gjilan ndanë 200 çanta për nxënësit e shkollave fillore

Gjilan – Këshilli i Bashkësisë Islame në Gjilan , ka shpërndarë 200 çanta për nxënësit e shkollave fillore të Komunës së Gjilanit. Secila çantë përbëhej nga gjërat më elementare për mësim, si lapsa, fletore etj.

Kryetari i KBI-së Naim Aliu ndër tjerash theksoi se kësaj radhe pasiqë numri i çantave është i limituar kemi vendosur që këto çanta ti dhurojmë nxënësve të fshatrave më të largëta të komunës si në Zhegovc, Muqibabë, Shurdhan, Capar, Llovcë etj.

Ndihma e sotme ka qenë vetëm një nga aktivitetet humanitare gjatë këtij viti. Ngase shumë qytetarë janë ndihmuar në bazë të kërkesave të tyre konkrete thuhet në njoftimin e Agim Hysenit./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).