Këshilla për një bark të sheshtë

Në përgjithësi sa më shumë të ushtroni, aq më pak hani, do të humbni disa kilogramë.

Por nëse qëllimi juaj kryesor është të keni një stomak më të sheshtë, ka disa ushqime që ju duhet t’i evitoni pasi ato mund të kontribuojnë drejtpërdrejtë në dhjamin rreth barkut, shkruan The Sun, transmeton Klankosova.tv.

Ndërsa ekspertët sugjerojnë të mos ndiqni shumë rregullat dhe të mendoni më shumë për një qasje të thjeshtë për t’u ushqyer më shëndetshëm.

Sidoqoftë, më poshtë gjeni disa këshilla që mund të kontribuojnë për të pasur një bark të sheshtë, transmeton Klankosova.tv.

Ndaloni konsumimin e tepërt të sheqerit
Hani gjithmonë mëngjesin
Konsumoni produkte me më pak yndyrë
Pini më shumë ujë

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS