Kërkohet masa e paraburgimit ndaj të dyshuarit për ngacmim seksual

Gjilan – Në Prokurorinë Themelore të Gjilanit – Departamenti i Krimeve të Rënda, ka paraqitur kërkesë për caktimin e masës së paraburgimit, ndaj të dyshuarit R.A. për shkak të dyshimit se ka kryer veprën penale “Ngacmimi seksual”.

Në Departamentin e Përgjithshëm të Prokurorisë Themelore të Gjilanit, është bërë kërkesë për ndalimin e një personi për 48 orë, për shkak të veprës penale “Lëndimi i rëndë trupor”.

Prokuroria e Gjilanit- Departamenti i Përgjithshëm ka paraqitur kërkesë për caktimin e masës së paraburgimit, ndaj një personi, për shkak të veprës penale “Lëndim i
rëndë trupor”.

Prokuroria Themelore e Gjilanit njofton se gjatë 24 orëve të fundit në fshati Pasjak, komuna Novobërdës, janë kryer dy vepra penale “Vjedhje e rëndë” thuhet në raportin e Prokurorisë së Shtetit./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).