Kërcënohet me armë gjuetie nga bashkëfshatari i tij, pranga të dyshuarit

Viti – Viktima mashkull kosovar ka njoftuar policinë se është kanosur me armë nga bashkëfshatari i tij i dyshuari kosovar.

Me urdhëresë të gjykatës është bastisur shtëpia e të dyshuarit ku kanë gjetur dhe sekuestruar: një pushkë gjuetie (me leje), një pushkë karabinë (me leje), një pistoletë (me leje), dy pistoleta pa leje dhe 509 fishekë kalibrash të ndryshëm.

Me urdhër të prokurorit i dyshuari është arrestuar dhe pas intervistimit është dërguar në mbajtje njoftoi policia e Kosovës./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS