Kërcënohen inspektorët komunal, arrestohet pronari dhe punëtori i një kafiterie

Gjilan – Në rrugën “Adem Jashari” në Viti njësiti patrullues dhe inspektorët komunal gjatë zbatimit të planit ‘Covid 19’, në një kafiteri, janë kanosur nga i dyshuari mashkull kosovar (pronari i lokalit ), po ashtu edhe i dyshuari tjetër mashkull kosovar (punëtorë i këtij lokali) ka penguar zyrtarët policorë në kryerje të detyrës zyrtare.

Dy të dyshuarit janë arrestuar dhe me vendim të prokurorit lirohen në procedure të rregullt njoftoi policia e Kosovës./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).