Keni probleme me aromën e keqe nga goja, pini këtë lëng

/ 1 minutë lexim

Nëse dëshironi që tretja e ushqimit tuaj të funksionojë si duhet dhe të hiqni çdo mundësi të aromës së keqe në gojë, si dhe aromës së pakëndshme të djersës dhe përgatiteni këtë lëng.

Përbërësit

2 mollë; – 5 gjethe të freskëta të lakrës jeshile; – 1 majdanoz; – Lëngun e një limoni; – 1 pjesë xhenxhefil.

Përgatitja

Të gjithë përbërësit i shpëlani mirë në ujë të ftohtë dhe më pas i futni në blender. I përzieni mirë, ndërsa që lëngun e fituar ta konsumoni në mëngjes, në lukth të zbrazët ose midis shujtave.

Të fundit: