Uji Dea

Keni probleme me aromën e keqe nga goja, pini këtë lëng

/ 1 minutë lexim

Nëse dëshironi që tretja e ushqimit tuaj të funksionojë si duhet dhe të hiqni çdo mundësi të aromës së keqe në gojë, si dhe aromës së pakëndshme të djersës dhe përgatiteni këtë lëng.

Përbërësit: – 2 mollë;

– 5 gjethe të freskëta të lakrës jeshile;

– 1 majdanoz;

Fidanishtja

– Lëngun e një limoni;

– 1 pjesë xhenxhefil.

Përgatitja: Të gjithë përbërësit i shpëlani mirë në ujë të ftohtë dhe më pas i futni në blender.

I përzieni mirë, ndërsa që lëngun e fituar ta konsumoni në mëngjes, në lukth të zbrazët ose midis shujtave.