Këngëtarja kosovare: Jam këtu, e gatshme për çfarëdo lloj ndihme

Ngjarja e mbrëmshme në Shqipëri ka prekur të gjithë.

Tërmeti 6.4 shkallë të rihterit që goditi shtetin shqiptarë në orët e para të mëngjesit të sontëm shkaktoj viktima dhe një numër të madh të lënduarve.

Në forma të ndryshme të gjithë po mundohen të solidriozohen me popullin shqiptarë.

Edhe këngëtarja kosovare që jeton prej vitesh në Amerikë, Linda Halimi përmes një postimi në Instagram, është shprehur se është e gatshme të ndihmojë në çfarëdo lloj ndihme.

“O Zot! A jeni mire? Sapo mora vesh për tërmetin! Jam këtu, e gatshme për ju ne çfarëdo lloj ndihme, ndonëse s’ndodhem aty personalisht! Lutem Per Ju”, ka shkruar këngëtarja./Indeksonline/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS