Kënga e Bebe Rexhës zgjedhet më e mira e dekadës

“Meant to Be” nga Bebe Rexha është kënga më e suksesshme e muzikës ‘Country’ në këtë dekadë.

Top lista më e njohur amerikane e muzikës, Billboard, ka treguar se cilat janë këngët më të suksesshme të dekadës që po lëmë pas.

E ndër këto ndarje, ata kanë treguar, që sipas llogaritjeve, kënga ‘Meant to be’ e shkruar nga Bebe Rexha dhe e kënduar nga ajo dhe grupi Florida Gerogia Line, është kënga e zhanrit country më e suksesshmja e kësaj dekade, shkruan Gazeta Express.

Kështu, këngëtarja me preardhje shqiptare ka arritur që të lë pas shumë hite të këngëtarëve të njohur të muzikës së këtij zhanri.

“Meant to Be” ishte një nga këngët më të dëgjuara dhe më të pëlqyera të vitit 2018 në gjithë botën, dhe deri tani është kënga më e suksshme e Bebes, e cila ishte pjesë e albumit “Expectation”./Gazeta Express/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS