KE me anëtarin e sajë Naser Ajetin ngushëllojnë familjen e Ymer Berishës

Me rastin e ndarjes nga jeta e ish futbollistit të qytetit të Gjilanit në moshën 63 vjeçare Ymer Berishës anëtari i KE në Federatën e Futbollit të Kosovës Naser Ajeti ka ngushëlluar familjen Berisha.

“Jemi të pikëlluar me humbjen e familjarit tuaj e shokut tonë Ymer Berishës i cili një jetë të tërë ja kushtoi futbollit Berisha përpos që luajti aktiv ai ishte edhe një trajner e udhëheqës i denjët i futbollit. Ymer Berisha i takonte një familje patriotike e sportdashëse të cilët me decenie të tëra flijuan bijtë e tyre më të mirë për çështjen shqiptare.

Në emrin e Komitetit Ekzekutiv në Federatën e Futbollit të Kosovës familjes Berisha dhe tërë komunitetit sportiv ju shprehim ngushëllime më të sinqerta për doajenin e futbollit Gjilanas Ymer Berisha” thuhet në ngushëllimin e KE të FFK-së./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS