KBI viziton FSK në Gjilan

Gjilan – Të mërkurën kryetari i Këshillit të Bashkësisë Islame të Gjilanit Naim ef Aliu së bashku me anëtarët e këshillit vizituan batalionin e parë të FSK-së në Gjilan për urimin e transformimin e FSK-së në Forcë të Armatosur të Republikës së Kosovës, delegacionin e KBI-së e priti nënkoloneli i batalionit të parë Berat Shala me bashkëpunëtorët e tij.

Kryetari Naim Aliu në emër të këshillit të Bashkësisë Islame të Gjilanit e uroi nënkolonelin Berat Shala për transformimin e FSK -së në Forcë të Armatosur të Kosovës dhe gjithë popullin shqiptarë.

Ndërsa nënkoloneli Berat Shala falënderoi kryetarin Aliu dhe stafin e tij për vizitën që i kanë bërë Batalionit të Parë dhe për urimin që i bënë me rastin e transformimit të FSK-ë në Forcë të Armatosur të Kosovës.

Në fund Kryetari Naim Aliu i dhuroi një mirënjohje FSK-së./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).