KBI në Gjilan shtron iftar për nxënëset që ndjekin mësimin dhe leximin e Kuranit

Gjilan – Në lokalet e Medresesë “Alaudin”, paralelja në Gjilan, Këshilli i Bashkësisë Islame ka shtruar iftar për nxënëset të cilat vijojnë mësimin e leximit të Kur’anit.

Këto nxënëse të moshave të ndryshme gjatë muajit të ramazanit intensivisht përcjellin leximin e Kur’anit deri në përfundimin e tij.

Kryetari i KBI në Gjilan, Naim Aliu theksoi se tani më edhe motrat tona kanë mundësinë që ta mësojnë leximin e Kur’anit duke mos u kufizuar nga mosha e tyre, andaj sonte kemi pasur kënaqësinë që të shtrojmë iftar enkas për ato./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).