KBI në Gjilan priti në takim lamtumirës Komandantin e LMT-së Balik

Gjilan – Kryetari i Këshillit të Bashkësisë Islame në Gjilan Naim ef Aliu ka pritur në takim lamtumirës Komandantin e LMT- KFORI turk Halil Arda Balik me bashkëpunëtor.

Aliu e falënderoi komandantin Balik për punën dhe angazhimin e tij në sferën e sigurisë si dhe përkushtimin e tij rreth aktiviteteve fetare të organizuara nga KBI në Gjilan.

Ai gjithashtu falënderoi komandantin e LMT kapitenin Halil Arda Balik për kontaktet e vazhdueshme që LMT ka me KBI në Gjilan.

Ai ndër tjerash njoftoi mysafirët për punën e KBI- së dhe vështirësitë e aktiviteteve të Bashkësisë Islame gjatë kohës kur po përballemi me pandemi.

Në fund të takimit u shkëmbyen dhurata modeste si nga kapiteni njashtu edhe nga kryetari Naim Aliu thuhet në njoftimin e Agim Hysenit./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).