Katër të mitur sulmojnë pa asnjë shkas një qytetar, prangosen dhe më pas lirohen

Gjilan – Në rrugën “Marie Shllaku”, në Gjilan pas hetimeve të zhvilluara janë arrestuar katër persona të dyshuar, moshë e mitur meshkuj shqiptarë, të cilët kishin sulmuar pa shkas viktimën mashkull shqiptar.

Një i dyshuar ka dorëzuar vullnetarisht një armë zjarri të kalibrit 8mm, me një karikator dhe dy fishekë të kalibrit 8mm.

Pas intervistimit në prani të prindërve dhe avokatëve mbrojtës me vendimin e prokurorit, katër të dyshuarit lirohen kurse rasti mbetet të hetohet njoftoj policia e Kosovës./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).