Katër të arrestuar në Gjilan, pas një përleshje fizike rreth një kontesti pronësor

/ 1 minutë lexim

Gjilan – Në rrugën “Lufta e Gjilanit” në Gjilan janë arrestuar katër të dyshuar meshkuj kosovar, për shkak se janë përleshur fizikisht në mes vete pas një mosmarrëveshje rreth një kontesti pronësor.

Në vendin e ngjarjes, është gjetur dhe sekuestruar një pistoletë e kalibrit 9mm, një gëzhojë dhe 13 fishekë.

Hidromorava

Të dyshuarit pas intervistimit, me vendim të prokurorit janë dërguar në mbajtje njoftoi policia e Kosovës./rajonipress/