Kastriot Imeri në formacionin e javës në Zvicër

Ka përfunduar xhiro e 27-të në elitën e futbollit zviceran.

Zurich ka fituar derbin e javës ndaj Young Boys Bern duke marshuar drejt titullit kampion, derisa ST Gallen ka mposhtur Luzernin me rikthim.

Fitore ka marrë edhe Baseli në udhëtim te Grasshoppers me rezultat 2-4.

Ndërkohë te triumfi në kampionat është rikthyer edhe Servette që ka mposhtur Sionin me rezultat 2-1.

Futbollisti i vetëm shqiptar që ka zënë vend në formacionin e javës në elitën e futbollit zviceran është Kastriot Imeri.

Mesfushori i talentuar nga Kosova shënoi golin e fitores për Servetten dhe ka bërë një paraqitje të shkëlqyer përballë Sionit duke marrë vendin në formacionin e javës. /Telegrafi/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS