Kastrati viziton gjeniun e vogël Amar Lenjani

Kamenicë – Në vizitën që ia bëra gjeniut të vogël Amar Lenjanit dhe familjes së tij në Karaçevë, diskutuam për alternativat se si mund ta mbështesim atë duke parë shkallën e tij të inteligjencës ka shkruar Qëndron Kastrati.

Postimi i plotë

“Fëmijët me inteligjencë të jashtëzakonshme duhet të kenë më shumë mbështetje institucionale, sidomos në fazat e hershme si në rastin e Amarit sepse që nga tani ai duhet të fokusohet e përgatitet në lëminë që i pëlqen. Me prindërit e Amarit u dakorduam që bashkërisht të angazhohemi për të gjetur forma se si ta trajtojmë rastin” ka shkruar kreu i Kamenicës Qëndron Kastrati./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).