Kastrati u ofron mësim shtesë maturantëve, para se ata të aplikojnë në Universitet

Kamenicë – Nga të gjitha nivelet e shkollimit, ai i larti është përcaktuesi se në çfarë drejtimi dëshiron të kontribuosh për shoqërinë. Në takimin online me maturantët e komunës sonë, diskutuam për izolimin në pandemi, përshtatjen e mënyrës së mësimit nga ajo klasike në atë online, e synimet e tyre për të ardhmen ka shkruar Qëndron Kastrati.

Kastrati ka thënë se anulimi i mbrëmjes së maturës nuk ishte lajmi më i mirë për ta, por fokusin kryesor e kishin në përgatitjet për testin e maturës. “Në lëndët apo fushat që kanë nevojë, ne do t’u ofrojmë mësim shtesë para se të aplikojnë në universitet. Ishte kënaqësi e gjithë koha me ta” ka thënë Kastrati./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).