Kastrati takon personat me nevoja të veçanta, ata kanë nevojë për përkrahje institucionale

Kamenicë – Kjo pjesë e shoqërisë ka nevojë për më shumë përkrahje institucionale e shoqërore. Si qeverisje, kemi ndarë së fundmi rreth 10 mijë euro për Handikos dhe synojmë që secilit prej tyre t’u mundësojmë qasje aty ku kanë nevojë ka thënë Qëndron Kastrati.

Postimi i plotë i Qëndron Kastratit

Sot kisha një bashkëbisedim të këndshëm me personat me nevoja të veçanta dhe familjarët e tyre. Duke ditur sfidat dhe nevojat me të cilat ata ballafaqohen çdo ditë, po angazhohemi maksimalisht që t’ua plotësojmë kërkesat.

Kjo pjesë e shoqërisë ka nevojë për më shumë përkrahje institucionale e shoqërore. Si qeverisje, kemi ndarë së fundmi rreth 10 mijë euro për Handikos dhe synojmë që secilit prej tyre t’u mundësojmë qasje aty ku kanë nevojë.

Falënderoj udhëheqësen e Handikos në Kamenicë Hyrmete Morina, për angazhimin e saj në projektin “Shërbimet Sociale në Bashkësi” dhe bashkëpunimin me komunën./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).