Kastrati takon Ministrin e Tregtisë dhe Industrisë

Kryetari i Komunës Qëndron Kastrati është takuar të hënën me Ministrin e Tregtisë dhe Industrisë Endrit Shala, ku diskutuan për krijimin e Zonës Ekonomike në Kamenicë dhe projekte të tjera.

Sipas Kastratit, krijimi i Zonës Ekonomike ka një rëndësi të veçantë për komunën tonë por nuk është përjashtuar edhe mundësia e përkrahjes së bizneseve dhe turizmit nga ana e MTI-së.
“Gjithashtu, në këtë takim diskutuam për mundësitë e tjera që të përkrahet Kamenica, e me theks të veçantë për përkrahjen e bizneseve dhe turizmit në komunën tone”, ka thënë kreu i komunës.

Ai tha se është shumë i lumtur që Ministri Shala u shpreh i gatshëm që të na mbështesë në krijimin e kësaj zone në qytetin tonë./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).