Kastrati përkrahë fushatën “Mbjelle një pemë”

Kamenicë – Kryetari i Komunës së Kamenicës Qëndron Kastrati bashkë me mësimdhënësit dhe nxënësit e shkollës fillore Fan.S.Noli, sot mbjellën disa drunjë dekorativ në kuadër të fushatës “Mbjelle një pemë”.

Qëllimi i këtij aktiviteti është vetëdijesimi i qytetarëve për rëndësinë e gjelbërimit të vendit.

Kreu i Komunës tha se së bashku duhet të përkujdesemi për natyrën.
“Në shkollën fillore Fan.S.Noli në Kamenicë, mbollëm 20 drunjë dekorativ bashkë me nxënësit, duke i inkurajuar ata të angazhohen për ruajtjen e ambientit dhe gjelbërimit në vend”, tha kryetari Kastrati.

Në kuadër të kësaj fushate, Kastrati ka qenë i nominuar nga këshilltarja e kryeministrit të Kosovës, kurse nominoi edhe bizneset e Kamenicës dhe disa të tjerë./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).