Kastrati nënshkruan marrëveshje me ish ministrin e Zhvillimit Rajonal për ndërtimin e kolektorit në Koretin

Kamenicë – Kryetari i Komunës së Kamenicës Qëndron Kastrati, ka nënshkruar marrëveshje mirëkuptimi me ish ministrin e Ministrisë së Zhvillimit Rajonal Ivan Millojeviq, për ndërtimin e kolektorit në fshatin Koretin.

Kastrati duke falënderuar ish ministrin, ka thënë se kjo marrëveshje është tejet e rëndësishme për trajtimin e ujërave të zeza për banorët e Koretinit.
“Para dy ditësh, me ish ministrin e Ministrisë së Zhvillimit Rajonal kam nënshkruar marrëveshje mirëkuptimi për ndërtimin e kolektorit në fshatin Koretin. Kjo marrëveshje e cila ka shumën 127, 690.75 euro, është tejet e rëndësishme për trajtimin e ujërave të zeza për banorët e Koretinit, sidomos pjesa që nuk ka qenë e përfshirë nga projekti paraprak. Angazhimi ynë është maksimal për krijimin e infrastrukturës bazike për qytetarët tanë”, ka thënë ai duke falënderuar nënkryetarin Faton Jakupi për angazhimin e vazhdueshëm në këtë projekt.

Edhe nënkryetari Faton Jakupi i cili ishte angazhuar për këtë projekt ka thënë se punët në Kamenicë po vazhdojnë për të përmirësuar mirëqenien e qytetarëve.
“Ky projekt ka rëndësi pasi që tani do të trajtohen ujërat e zeza në Koretin dhe banorët më nuk do ta kenë si problem. Po vazhdojmë punët e mira për qytetarët e Kamenicës”, tha ai./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).