Kastrati: Me punë dhe ide kreative do ta bëjmë Kamenicën atraksion turistik

Kamenicë – Ky projekt në vlerë prej rreth 30 mijë eurosh, i bashkëfinancuar nga UNDP dhe implementuar nga Proactive, synon të zhvillojë ekonominë dhe turizmin në Malësinë tonë ka thënë Qëndron Kastrati derisa ka nënshkruar marrëveshje bashkëpunimi për mbarëvajtjen e projektit “Rikthimi i Prosperitetit përmes Turizmit dhe Trashëgimisë Kulturore”.

Me udhëheqësin e organizatës Proactive Lavdim Klaiqi, nënshkruam marrëveshje bashkëpunimi për mbarëvajtjen e projektit “Rikthimi i Prosperitetit përmes Turizmit dhe Trashëgimisë Kulturore”.

Ky projekt në vlerë prej rreth 30 mijë eurosh, i bashkëfinancuar nga UNDP dhe implementuar nga Proactive, synon të zhvillojë ekonominë dhe turizmin në Malësinë tonë përmes këtyre aktiviteteve:
Lansimi i kampanjës në fshatrat me potencial për turizëm, dhe informimi i banorëve rezident për këto mundësi;
Hartimi i projektit të shtigjeve të reja për ecje;
Trajnimi i banorëve të përzgjedhur në fushën e ofrimit të shërbimeve turistike;
Mbështetja deri në (20) njëzet familjeve për të përmirësuar kapacitetet në shtëpi, që mundësojnë pritjen dhe akomodimin e turistëve;
Zhvillimi dhe lansimi i platformës së projektit (www.kamenicaruralturism.org);
Pritja dhe akomodimi deri në (20) njëzet turistë në kapacitetet e reja, të sapo ngritura, në fshatra.
Me punë dhe ide kreative do ta bëjmë Kamenicën atraksion turistik ka shkruar Kastrati.

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).