Kastrati: Jemi model për bashkëjetesën me komunitete

Kamenicë – Kastrati tha se është falënderues për vizitën e tyre dhe se ndihet i kënaqur me bashkëpunimin e komunës me KFOR-in. “Jemi model për bashkëjetesën me komunitete, por kjo më shumë është meritë e qytetarëve. Ne kemi organizuar edhe kurse të gjuhës shqipe dhe serbe, ku një numër i madh i qytetarëve kane shprehur interesim për t’i mësuar gjuhët”, deklaroi Kastrati.

Zëvendës- komandanti i KFOR-it General Brigade John ka vizituar tw premtwn komunën e Kamenicës

Kryetari i Komunës së Kamenicës Qëndron Kastrati bashkë me Nënkryetarin Bojan Stamenkoviq dhe u.d Drejtoreshën e Arsimit Mirhane Morina sot pritën zëvendës-komandantin e KFOR-it General Brigade John Boyd dhe përfaqësuesit e tjerë të KFOR-it.

Në këtë takim është diskutuar rreth zhvillimit ekonomik në komunën e Kamenicës dhe bashkëjetesën e përbashkët me komunitete.

Kastrati tha se është falënderues për vizitën e tyre dhe se ndihet i kënaqur me bashkëpunimin e komunës me KFOR-in.
“Jemi model për bashkëjetesën me komunitete, por kjo më shumë është meritë e qytetarëve. Ne kemi organizuar edhe kurse të gjuhës shqipe dhe serbe, ku një numër i madh i qytetarëve kane shprehur interesim për t’i mësuar gjuhët”, deklaroi Kastrati.

Ndërsa, zv.komandanti i KFOR-it General Brigade John Boyd tha se do të vazhdojë të përkrah komunën e Kamenicës.
“Është një tregim shumë i mirë për qytetin tuaj, andaj do të ju ndihmojmë të sjellim njërëz që të jemi vazhdimisht në kontakt me ju”, deklaroi ai.

Ndërkaq, krerët e komunës së bashku më KFOR-in vizituan ambulantën e komunitetin serb, qendrën kryesore të mjekësisë familjare, shkollat fillore “Fan s. Noli” dhe “Desanka Maksimoviç”./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).