Kastrati falënderon vullnetarët që u përkujdesën për familjet nevojtare

Kamenicë – Gazi, Uvejsi, Aureli, Arbnorja, Erosi, Eriku, Gentriti e Ylli, janë vullnetarët që nuk kanë pushu së na ndihmuari as edhe një ditë në këtë periudhë të pandemisë. Nga muaji prill janë përkujdesur në shpërndarjen e pakove ushqimore, medikamenteve mjekësore, materialeve mbrojtëse, lodrave për fëmijët e termometra, për familjet e izoluara, të infektuarve e familjeve me asistencë sociale dhe atyre në nevojë ka thënë Qëndron Kastrati.

“Faleminderit të gjithëve pa dallim që keni përcjellur vlera të mira, pozitivitet e përkushtim në këto ditë të vështira. Faleminderit gjithë donatorëve nga Kamenica e Diaspora që nuk u kursyen kur ishte fjala për nevojat e familjeve, sidomos të medikamenteve mjekësore. Shpresoj që herave të tjera të jemi bashkë për gjana të mira e pozitive për komunitetin. Mirënjohës pafund” ka shkruar Kastrati./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).