Kastrati falënderon diasporën pa dallim, që gjithmonë u dalin në ndihmë komunitetit në vendlindje

Kamenicë – Në vazhdën e takimeve nga distanca, sot e kisha me shoqatat e diasporës, të themeluara nga bashkëqytetarët tanë në Zvicër e Gjermani. Folëm për situatën e krijuar nga pandemia, sfidat që po ballafaqohen në këtë kohë dhe çka do të bëhet pas tejkalimit të situatës me virusin korona ka shkruar Qëndron Kastrati.

“I falënderoj të gjithë pa dallim, që gjithmonë u dalin në ndihmë komunitetit në vendlindje” ka shkruar tutje Kastrati./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).