Kastrati e quan të rëndësishëm rregullimin e kanalizimit në lagjen “Dëshmorët e kombit”

Kamenicë – Punimet për rregullimin e problemit të kanalizimit në lagjen e re afër shkollës “Dëshmorët e Kombit”, janë duke vazhduar. Kryetari Qëndron Kastrati ka thënë se ky projekt është mjaft i rëndësishëm për banorët që jetojnë në atë pjesë.

“Në vazhdën e rregullimeve të problemit me kanalizim në lokalitete të ndryshme të komunës sonë, po vazhdojnë punimet për rregullim edhe tek lagja e re, afër shkollës “Dëshmorët e Kombit”.

Shefi i kabinetit Meriton Ramabaja e akterë të tjerë përfshirës, sot kanë vizituar punimet e këtij projekti tejet të rëndësishëm për banorët e kësaj pjese. Vazhdojmë”, ka shkruar ai.

Ndërkaq, shefi i kabinetit Meriton Ramabaja i cili po monitoron punimet nga afër, tha se projekte të tilla që ndikojnë në mirëqenien e qytetarëve të Kamenicës do të vazhdojnë.

Sipas tij, çështja e kanalizimit është një nga shqetësimet e banorëve, për çka edhe janë duke u angazhuar vazhdimisht në zgjidhjen e këtij problemi./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).