Kastrati e quan lajm fantastik ndarjen e fondeve të Qeverisë për projektet e Kamenicës

Kamenicë – Me kërkesë të Ministrit, Bedri Hamza dhe me aprovimin e Kryeministrit Haradinaj, pas insistimit tim të vazhdueshëm bashkë me kolegët e kabinetit, qeveria ka ndarë fonde shumë të rëndësishme për projektet e qytetit të Kamenicës ka thënë Qëndron Kastrati.

Kastrati ka sqaruar se përmes këtij vendimi kemi siguruar gjithsej 424,526 € të hyra shtesë në buxhetin e këtij viti.

296,526 € për projektin e shtrirjes së rrjetit të ujësjellësit për fshatrat Roganë, Hodonoc, Muçivërc, Dajkoc, Novosellë.

Ky projekt i cili ka qenë bashkëpunim me agjensionin zhvillimor të Zvicrës SDC, ka mbetur i bllokuar për vite të tëra. Unë jam i vendosur që përballë interesit qytetar të kapërcej çfarëdo dallimi. Ky projekt do të zgjidhte çështjen e ujit të pijshëm për një pjesë të konsiderueshme të territorit të komunës ka saktësuar Kastrati.

78,000 € për ndarje të subvencioneve. Këto të holla do t’i procedojmë shumë shpejtë përmes shpalljes publike për projekte në fusha të ndryshme.

50,000 € për shpenzime komunale me të cilat do të paguhen disa borxhe të trashëguara.
Falënderim të veçantë për ministrin dhe qeverinë e Kosovës për bashkëpunimin dhe urime për qytetarët për përfitimin e projekteve ka thënë Kastrati./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).