Kastrati: COVID 19 ua mori jetën 15 qytetarëve të Kamenicës, kurse janë shëruar 180

Kamenicë – Që nga 30 marsi kur edhe u identifikua rasti i parë me #COVID19 në Kamenicë, vazhdimisht kemi qenë të angazhuar në menaxhimin e situatës. Sot pas shtatë muajve, numri i rasteve të identifikuara është 204, prej tyre 180 të shëruar plotësisht, 15 të vdekur dhe nëntë raste aktive ka shkruar Qëndron Kastrati.

“Krahasuar me ditët e kaluara kur numri i të infektuarve në nivel Kosove ishte më i ulët, sot patëm 205 raste me virusin SARS-CoV-2. Kjo duhet të na vetedijësojë të gjithëve që ta vazhdojmë kujdesin duke respektuar udhëzimet e institucioneve shëndetësore. Vendoseni maskën, dezinfektoni duart e kujdesuni për njëri-tjetrin” ka thënë Qëndron Kastrati./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).