Kastrati: Asnjëherë nuk duhet harruar sakrificën e atyre që kontribuuan për lirinë që sot e gëzojmë

Kamenicë – Bëhen homazhe tek varrezat e dëshmorëve në 20 vjetorin e çlirimit të Kamenicës.

Në ditën e çlirimit të Kamenicës, kryetari Qëndron Kastrati bashkë me kryetarin e OVL-UÇK-së Milaim Limoni, kryesuesin e Kuvendit Komunal Albert Sermaxhaj e një pjesë të kabinetit, kanë bërë homazhe tek varrezat e dëshmorëve.

Kastrati tha se Kamenica ka përjetuar para 20 viteve ndjenjën më të mirë, atë të çlirimit.
Sipas tij, asnjëherë nuk duhet harruar sakrificën e të gjithë atyre që kontribuuan e dhanë jetën për lirinë që sot e gëzojmë.
“Duhet të angazhohemi maksimalisht që të punojmë për ndërtimin e zhvillimin e Kosovës. Urime 20 vjetorin e çlirimit!”, tha kreu i komunës./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).