Kasapolli: Kosova ka avancuar drejt BE’së

Ushtruesi i detyrës së ministrit të Integrimeve Evropiane Gëzim Kasapolli, ka vlerësuar se Raporti i Progresit edhe këtë vit do të evidentojë sfida që e presin Kosovën si dhe sukseset që janë arritur gjatë këtij viti.

Ai ka veçuar se sfida edhe më tutje mbetet luftimi i korrupsionit, krimit të organizuar dhe reformimi i administratës publike. “Megjithëse Kosova ka avancuar drejt BE’së. Kanë mbetur sfidë luftimi i korrupsionit, krimit të organizuar dhe reformimi i administratës publike”, ka thënë Kasapolli. /Epoka e Re/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).