Karriera e Adelina Ismailit një tregim i qenies pa kompromis

Studimin e karrierës së divës Adelina Ismaili, aktualisht po e bëjn organizata e pavarur me mision mbrojtjen dhe ruajtjen e trashëgimisë kulturore të prekur nga konflikti CHwB Kosova, shkruan gazeta “Kosova Sot Online”.

Libri mban titullin “Një tregim i qenies pa kompromis”, nga Aurela Berila.

Me këtë rast ka reaguar edhe artistja e cila është shprehur e emocionuar për këtë vlerësim.

Adelina ka treguar se kopertina që mbanë libri është një fotografi e shkrepur në vitin 1996, ku ka qenë me maskën e UÇK – së.

“Jam pa koment. Karriera ime studim në nivel akademik”. ka shkruar ajo.

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS