Karaçeva, në kushtet e një diktature!

Kamenicë – Nëse në një vendbanim ku ka shkollë shihni prindër dhe nxënës duke pritur pran dyerve të shkollës të kyçur me dry, atëherë dijeni që pushtetarët e këtij vendi po ua mohojnë̈ të drejtën për të nxën dije atyre nxënsëve, e kjo po ndodh në disa lokalitete të komunës tonë por edhe në ndërtesën e dijes në shkollën fillore “Asllan Thaçi”, në Karaçevë ka shkruar Bekim Keka./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).