Kaq ndryshuan çmimet e derivateve për një javë në Kosovë

Ministria e Industrisë, Ndërmarrësisë dhe Tregtisë për çdo ditë publikon çmimin maksimal të lejuar për naftë, benzinë dhe gas.

Ditëve të fundit ka pasur rritje të çmimit të naftës.

Prej të dielës së kaluar, çmimi i naftës është rritur për 9 centë, benzina për 1 cent, ndërsa gasi është liruar për 1 cent.

Ndërkaq për sot, MINT ende nuk i ka publikuar çmimet.

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS