Kapiteni Mavraj flet pas fitores së Shqipërisë

Kapiteni i Kombëtares, Mërgim Mavraj, foli për “Supersport” pas fitores 2:0 me Moldavinë.

Sa ju kishte munguar Kombëtarja?

Ishte hera e parë që mungova kaq shumë, isha i dëshpëruar nga kartoni në ndeshjen e fundit. Kemi luajtur mirë edhe me Islandën. Si kapiten, mërzitesh duke parë shokët që humbasin, por rikthehemi me këtë fitore. Kjo nuk do të thotë asgjë, mbajmë me distancë Moldavinë dhe Andorrën, por të paktën meritonim diçka në Islandë. Fitorja sot ishte e merituar.

Rikthehesh në Kombëtare, ku shumë gjëra kanë ndryshuar. Si u ndjeve me skemën e re?

Çdo skemë i ka anët e veta pozitive dhe negative. Jemi në këtë skemë, dhe duhet ta pranojmë. Duhet të stërvitemi dhe të mësohemi, një lloj procesi sa t’i kapim, dhe të automatizohemi. Në Islandë ka qenë sistemi i duhur, edhe tani me Turqinë. Na duhet edhe pak kohe

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).