Kapet serbi nga Kosova që kontrabandonte shqiptarë

Gjilan – Në pikën kufitare në Muçibabë gjatë kalimit të pikës kufitare është ndaluar vetura me targa të Serbisë të cilën e drejtonte i dyshuari mashkull serb – kosovar i cili në veturë i kishte pasur katër meshkuj shqiptar të cilët dyshohet që kishte qenë duke i kontrabanduar njoftoj Policia e Kosovës, raporton rajonipress.

Sipas policisë i dyshuari është arrestuar dhe me vendim të prokurorit dërgohet në mbajtje.

Është konfiskuar automjeti i të dyshuarit si dhe dy telefona mobil. Rasti është nën hetime./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS