Kapet nga policia hajni i 100 litrave naftë

Gjilan – Policia e Kosovës, njësitet Patrulluese policore nga stacioni policor i Kllokotit gjatë patrullimit kanë takuar të dyshuarin shqiptar mbrapa objektit të banjës “Nëna Naile”, me veturën “Audi A3”, me tabela 05, ku në bagazhin e veturës dhe pranë veturës është gjetur një sasi mbi 100 litra naftë, ku dyshohet se janë vjedhur nga gjeneratori i objektit të banjës.

Me urdhër të prokurorit, derivatet e vjedhura i kthehen pronarit, i dyshuari intervistohet në prani të avokatit mbrojtës. Me urdhër të prokurorit të shtetit rasti i referohet Prokurorisë Themelore në procedurë të rregullt njoftoj Ismet Hashani./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).