Kapet kosovari me pasaportë të rreme: Ka paguar 3000 euro

Ai me këtë rast ka thënë se dokumentin e rremë e kishte siguruar nga një burrë në Kosovë i cili ishte i panjohur për të.

Një qytetar i Kosovës, ndërsa po udhëtonte me trenin EuroCity, në Rosenheim të Gjermanisë u ndalua nga Policia Federale e cila e urdhëroi atë të linte trenin, shkruan rosenheimer24.de.

I arrestuari kishte dorëzuar për identifikim në kontrollin policor pasaportën e tij dhe një leje qëndrimi të falsifikuar plotësisht të Francë, transmeton albinfo.ch. Ai me këtë rast ka thënë se dokumentin e rremë e kishte siguruar nga një burrë në Kosovë i cili ishte i panjohur për të.

Për këtë dokument atij i ishte dashur të paguante rreth 3000 euro. Parë nga ky aspekt, ai besonte se dokumenti ishte i mirëfilltë, i rregullt.

Kosovari u raportua për përpjekje të hyrjes së paautorizuar në Gjermani dhe për dokumente të falsifikuara. Në përputhje me kërkesën e prokurorit, gjykatësi hetues në Rosenheim ka urdhëruar që ai të vendosej nën masa arresti. Ai u dërgua në institucionin korrektues (burgun) të Traunsteinit.

Kapet kosovari me pasaportë të rreme: Ka paguar 3000 euro

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).