Kapet hajni që plaçkiti së paku katër xhami në Gjilan

Gjilan – Me datën 11 korrik 2019 rreth orës 16.00 pas informatave të pranuara përmes rrugëve operative është arrestuar i dyshuari i shqiptar shtetas i Kosovës, i cili dyshohet se me 30 qershor 2019 duke dashur që t`i sjell vetit përfitime pasurore me forcë ka depërtuar në xhamin e fshatit Malishevë të Gjilanit dhe nga aty dyshohet se ka vjedhur një sasi teë parave, po ashtu gjatë intervistimit janë gjetur prova të qëndrueshme se edhe tri raste tjera të “Vjedhjeve të Renda” si në Xhamin e fshatit Kmetovc si dhe në dy Xhamit në rrugën “Adem Jashari” dhe “Zija Shemsiu” në Gjilan, i cili në të gjitha xhamit dyshohet se ka vjedhur sasi të parave në vlera të ndryshme.

I dyshuarit është intervistuar në prezencë të avokatit mbrojtës dhe i njëjti ndalohet për 48 orë. Rastet veç e veç procedohen në Prokurorinë Themelore njoftoj Ismet Hashani./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).