Kapen kontrabanduesit, po transportonin mallra përmes rrugëve ilegale

Gjilan – Njësiti policor ka ndaluar të dyshuarin mashkull Serb i cili me një traktor dhe rimorkio të improvizuar është hasur duke transportuar mallra të ndryshme komerciale që dyshohet se i ka sjelle përmes rrugëve ilegale nga territori i Republikës se Serbisë ne territorin e Republikës se Kosovës.

Në rastine parë në rrugën Stublinë – Pogragjë, njësiti policor gjatë një pike kontrolli kanë ndalur një veturë me targa të Serbisë, te cilën e drejtonte i dyshuari mashkull Shqiptar shtetas i Serbisë. Gjatë kontrollit të veturës janë gjetur dhe konfiskuar katër televizor Plazma dhe një resiver i llojit Samsung. Me vendim të prokurorit rasti shkon në procedurë të rregullt, ndërsa malli i konfiskuar dërgohet në Terminalin Doganor.

Kurse në fshatin Korminjan njësiti policor ka ndaluar të dyshuarin mashkull Serb i cili me një traktor dhe rimorkio të improvizuar është hasur duke transportuar mallra të ndryshme komerciale që dyshohet se i ka sjelle përmes rrugëve ilegale nga territori i Republikës se Serbisë ne territorin e Republikës se Kosovës.

Me vendim të prokurorit malli dhe traktori me rimorkio është konfiskuar dhe dërgohet përkohësisht në SPMK Muqivërc deri sa të dërgohet në Doganë ndërsa rasti procedohet ne procedure te rregullt njoftoi policia e Kosovës./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS