Kanosje e dhunë në familje, në Gjilan e Ranillug

Gjilan – Ankuesja femër kosovare ka raportuar se pas një mosmarrëveshje është sulmuar fizikisht nga vajza e saj. E njëjta është arrestuar, pas intervistimit me vendim të prokurorit është dërguar në mbajtje, rasti në procedurë hetimore.

Edhe në Ranillug ankuesja femër kosovare ka njoftuar policinë se në vazhdimësi është duke pasur kërcënime dhe dhunë psikike nga vëllai i ish bashkëshortit të saj, i dyshuari kosovar. I dyshuari është arrestuar dhe me vendim të prokurorit është dërguar në mbajtje njoftoi policia e Kosovës./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS