Kanosje, dhunë familjare dhe lëndim trupor, në tri raste të ndara në Gjilan

Gjilan – Një mashkull shqiptar është arrestuar për arsye se e ka sulmuar fizikisht viktimën mashkull shqiptar duke i shkaktuar lëndime trupore. Incidenti kishte ndodhur kur i dyshuari dhe viktima ishin duke udhëtuar në një autobus.

Viktima ka pranuar tretman mjekësor, ndërsa i dyshuari në konsultim me prokurorin është dërguar në mbajtje.

Gjithashtu në Gjilan është arrestuar i dyshuari mashkull shqiptar, pasi që i njëjti pas një mosmarrëveshje e ka sulmuar fizikisht dhe e ka kanosur viktimën mashkull shqiptar. I dyshuari është intervistuar dhe me vendim të prokurorit është dërguar në mbajtje.

Në rastin tjetër ndërkaq viktima femër shqiptare ka raportuar se babi i saj i dyshuari mashkull shqiptar në vazhdimësi është duke ushtruar dhunë fizike dhe psikike ndaj saj. I dyshuari është arrestuar dhe me vendim të prokurorit është dërguar në mbajtje njoftoj policia e Kosovës./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).