Hidromorava

Kanosi nënën dhe vëllain, i dyshuari dërgohet në psikiatri dhe ruhet nga policia

/ 1 minutë lexim

Gjilan – Një i dyshuar mashkull kosovar, është arrestuar për arsye se u kishte ushtruar dhunë psikike dhe i kishte kanosur nënën dhe vëllain e tij.

Fundamenti

Të dyshuarit pas intervistimit me vendim të prokurorit i është caktuar masa e ndalimi, mirëpo për shkak të gjendjes shëndetësore, është dërguar për trajtim në repartin e psikiatrisë në mbikëqyrje policore njoftoi policia e Kosovës./rajonipress/