“Kanë marrë fund ditët e Mustafit në Premierligë”

Ish-mbrojtësi legjendar i Liverpoolit, Jamie Carragher, beson se ditët e qendërmbrojtësit të Arsenalit, Shkodran Mustafit, në Premierligë janë të numëruara, pas eliminimit të “Topçinjve” nga Carabao Cup.

Qendërmbrojtësi shqiptar Shkodran Mustafi shënoi në portën e vet në një ndeshje dramatike me plot dhjetë gola në barazimin 5:5 në kohë të rregullt në Anfield, shkruan Gazeta Express.

Ish-mbrojtësi i Kombëtares së Gjermanisë e futi topin në rrjetën e portës së vet në përpjekje për ta larguar rrezikun në minutën e gjashtë të ndeshjes, pasi në vend se ta përdorte këmbën e majtë, më natyrale në atë rast, e përdori të djathtën, të parapëlqyerën e vet.

Arsenali luftoi fort dhe ishte buzë kalimit në çerekfinale, por një gol i vonshëm i Divock Origit në minutën e 94-të, e shpëtoi Liverpoolin nga eliminimi dhe bëri që fituesi të vendosej në penallti.

Dani Ceballos ishte lojtari i vetëm i Arsenalit që dështoi nga pika e bardhë, derisa të gjithë pesë lojtarët e Liverpoolit shënuan, duke e dërguar skuadrën e Jurgen Kloppit në çerekfinale me rezultat të përgjithshëm 5:4 në penallti.

Pas përfundimit të ndeshjes, Mustafi u bë objekt talljeje në rrjetet sociale, me tifozët e Arsenalit që nuk treguan aspak mëshirë për shqiptarin. E mëshirë për futbollistin nuk tregoi as legjenda e Liverpoolit Carragher.

“Mendoj se ditët e tij në Premierligës kanë marrë fund tashmë. Ai është njëri ndër ata mbrojtës që bën gabime. Kur është një lojtar që e bën këtë gjë, të tjerët janë më shumë nën presion”, ka thënë Carragher.

“Ti s’ke mundësi ta luash lojën tënde sepse gjysmën e kohës je duke i mbuluar gabimet e tij. Mendoj se të gjithë në Arsenal do të jenë më mirë pas largimit të tij”.

Carabao Cup ishte ndër garat e vetme ku Mustafi kishte shansin të luante, duke qenë në Unai Emery nuk e ka ftuar as si rezervistë në ndeshjet e Premierligës këtë sezon.

Shqiptari i ka vetëm pesë paraqitje deri tani këtë sezon për Arsenalin, tri në Ligën e Evropës dhe dy në Carabao Cup. /Gazeta Express/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).