Eko Higjiena

Kandidati i PDK-së për kryeministër deklaron pasurinë e tij në APK, Hamza ka mbi 7 mijë euro të kursyera

/ 1 minutë lexim
Uji Dea

Kryetari i Komunës së Mitrovicës, Bedri Hamza ka deklaruar pasurinë e tij në Agjencinë për Parandalimin e Korrupsionit.

Në pronësi të Bedri Hamzës janë dy banesa, një shtëpi, tri garazhdë dhe tokë në vlerë 50 mijë euro, transmeton Telegrafi.

Kryetari i Mitrovicës ka edhe një veturë, në vlerë 25 mijë euro.

Mobi Casa

Para të gatshme në institucione financiare, ai ka deklaruar se i ka mbi 7 mijë euro, transmeton Telegrafi.

Hamza ka edhe një kredi, të cilën ka deklaruar se e ka marrë për renovim të shtëpisë.

Pasurinë e plotë të deklaruar të Bedri Hamzës mund ta gjeni duke klikuar KËTU./Telegrafi/