Kanada: Mjekja shqiptare fitoi çmimin “Michelle Harkness Mentorship Award” 2020

Fituesja e çmimit “Michelle Harkness Mentorship Award” për 2020-ën doli të jetë shqiptarja Kozeta Miliku

Mjekja e suksesshme shqiptare në Kanada, Kozeta Miliku, është vlerësuar me çmimin “Michelle Harkness Mentorship Award” për 2020-ën, një çmim me rëndësi për studiuesit e fushës shkencore të mjekësisë, shkruan albinfo.ch.

Mes karrierës akademike dhe punës si mjeke, ajo është e angazhuar edhe në komunitetin shqiptar, ku drejton shoqatën shqiptaro-kanadeze në qytetin Uinëpeg (Winnipeg) të Manitobas.

Kozeta ka përfunduar studimet në Universitetin e Mjekësisë në Tiranë, doktoraturën në “Erasmus University Medical Centre” të Holandës dhe tashmë ajo është duke kryer postdoktoraturën në “Children’s Hospital Research Institute of Manitoba”, në Winnipeg të Kanadasë.

Në njohje të këshillimit të jashtëzakonshëm nga johetuesit në hulumtimin, edukimi i sëmundjeve alergjike, në çdo fazë karriere ose në ndonjë sektor (përfshirë studentë, shokë pas doktoratës, stafin kërkimor, stafin teknik, stafin administrativ, anëtarët e komisionit dhe industrisë), përfituese e MHMA-për vitin 2020 doli të jetë shqiptarja, Kozeta Miliku. /Albinfo.ch.

Kanada: Mjekja shqiptare fitoi çmimin “Michelle Harkness Mentorship Award” 2020

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).