Kamer Qaka arrin marrëveshje me Steaua Bukureshtin

Kamer Qaka ka bërë lëvizjen e madhe në karrierë duke nënshkruar me klubin e madh nga Rumania, Steaua Bukuresht.

Mesfushori ka udhëtuar këtë të martë drejt kryeqytetit ku ka takuar drejtuesit e Steauas për ta mbyllur marrëveshjen.
Marrëveshja është arritur pasi klubi i Steauas pagoi 500 mijë euro te Poli Iasit, skuadra aktuale e Qakës.

Qaka nga kjo marrëveshje do të marrë një pagë prej 12 mijë euro në muaj për vitin e parë.

Por paga e tij shkon në rritje në çdo vit, duke u shtuar në 13 mijë euro për sezonin e dytë, 14 mijë euro për sezonin e tretë dhe për të arritur në 15 mijë euro në muaj për sezonin e fundit.

Qaka konsiderohet si një përforcim i rëndësishëm për mesfushën e Steauas.

Steaua është në garë me Cluj për titullin e kampionit në Rumani dhe ardhja e tij është përshëndetur dhe nga tifozët e klubit rumun. /Telegrafi/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).