Kamenica shpërblehet për përfaqësim gjinor në nivel lokal

Kamenicë – Komuna e Kamenicës është shpërblyer me certifikatë për përfaqësim gjinor në nivel lokal – dy vite pas zgjedhjeve lokale.

Ministria e Administrimit të Pushtetit Lokal, në bashkëpunim me OSBE-në ka organizuar takimin me temë “Përfaqësimi gjinor në nivelin lokal – dy vite pas zgjedhjeve lokale”.

Në këtë takim Komuna e Kamenicës është shpërblyer me një certifikatë lidhur me përfaqësimin gjinor në nivel lokal.

Këtë certifikatë e ka pranuar Drejtoresha e Administratës së Përgjithshme në Komunën e Kamenicës, Brikenë Ramabaja./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).