Kamenica rritë bashkëpunimin me komunat e Turqisë

Kamenicë – Kisha kënaqësinë të pres në Kamenicë delegacionin nga Turqia, të udhëhequr nga Kryetari i Shoqatës KOSOVA YSKYP dhe njëherit asamblist në Komunën e Osman Gazit në Turqi, z.Bayram Kiliç ka shkruar Qëncdron Kastrati.

“Bashkë me ta diskutuam mundësitë e bashkëpunimit në të ardhmen si dhe mundësinë për binjakëzim me një nga komunat e Turqisë” ka thënë Kastrati./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).