Kamenica përkujton heronjtë Xhelal Sopi dhe Avdi Xhaçku

Kamenicë – Kryetari i Komunës së Kamenicës, Qëndron Kastrati së bashku me stafin e tij, sot kanë bërë homazhe tek lapidarët e dëshmorëve Xhelal Sopi në Petroc dhe Avdi Xhaçku në Hogosht.

Këto homazhe janë bërë për nder të 21 vjetorit të rënies së dëshmorëve Xhelal Sopi dhe Avdi Xhaçku.

I pari i komunës Qëndron Kastrati, ka thënë se këto homazhe janë bërë për ta nderuar veprën dhe sakrificën e dëshmorëve.

“Në Petroc e Hogosht, në 21 vjetorin e rënies së dëshmorëve Xhelal Sopi e Avdi Xhaçku, sot bëmë homazhe për të nderuar veprën e sakrificën e tyre. Të gjithë dëshmorët e martirët që s’janë sot në mesin tonë, janë themelet e forta për lirinë e shtetndërtimin”, tha Kastrati./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).